<< Biznes

Ekspansja działalności w Polsce

W SDO Legal nie tylko pomagamy rozpocząć działalność ale również ją dynamicznie rozwijać. Doradzamy w zakresie rozwoju organizacji, zmian struktury organizacyjnej i struktury zatrudnienia oraz budowania relacji z kontrahentami. Wiemy jakie znaczenie ma płaszczyzna prawna działalności gospodarczej w Polsce.

W konfrontacji z konkurencją i czynnikami mikro i makroekonomicznymi dalszy dynamiczny i bezpieczny rozwój działalności jest nie lada wyzwaniem. Rozumiemy, że każda decyzja ma w biznesie przede wszystkim wymiar finansowy. Staramy się budować długofalowe strategie, uwzględniając sytuację danego klienta jak i rynku na jakim operuje. Zmienne otoczenie biznesowe i uwarunkowania prawno-podatkowe wymuszają poszukiwanie coraz to nowych rozwiązań.

Wsparcie w zakresie ekspansji działalności w Polsce dedykowane jest przede wszystkim Klientom z Unii Europejskiej. Pomagamy w realizowaniu działań związanych z zarejestrowaniem działalności w Polsce, zakupem nieruchomości, w tym gruntów lub gotowych hal produkcyjnych. Nie ograniczamy się jednak do klientów z państw członkowskich. Wśród podmiotów, którym umożliwiliśmy działalność w Polsce są także podmioty z Ukrainy czy Indii.

Wsparcie jakie możemy zaoferować nie ogranicza się tylko do doradztwa. Jeżeli taka jest potrzeba Klienta możemy dokonywać czynności bezpośrednio w jego imieniu, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. W tym przypadku działamy przede wszystkim o wzajemne zaufanie. Dlatego wszelkie realizowane przez nas czynności są w pełni transparentne: Klient z wyprzedzeniem wie o podejmowanych czynnościach, aby mógł je zaakceptować.

Obecne realia wymuszają skupienie uwagi głównie na płaszczyźnie prawa pracy, zatrudnienia oraz aspektach podatkowych. Ekspansja działalności to również działania z zakresu akwizycji nowych obszarów lub organizacji. Często nie trzeba zaczynać od podstaw. W takim przypadku rozwiązaniem może być nabycie już istniejącego na rynku przedsiębiorstwa. Pozwala to od razu pozyskać zasoby niezbędne do ekspansji oraz portfel klientów i kontrahentów. Nie jest to jednak działanie pozbawione ryzyka. Nabycie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części związane jest z pewnym ryzykiem, obejmującym np. odpowiedzialność za istniejące zobowiązania. Pomagamy zidentyfikować i ograniczyć te ryzyka. Posiadamy ekspercką wiedzę z zakresu zagadnień restrukturyzacji, nowych technologii czy zwalczania nieuczciwej konkurencji. Nie boimy się rozmawiać otwarcie i sygnalizować ryzyka.

Rozwiń swój biznes z SDO Legal.

Co robimy w ramach usługi?

  • doradzamy w zmianie Twojej formy prawnej i organizacyjnej biznesu,
  • zmieniamy struktury organizacyjne i kapitałowe,
  • opracowujemy strategie rozwoju z uwzględnieniem rozwoju Twojej organizacji jak i przejęcia innych organizacji, rynków czy obszarów działania,
  • zakładamy i rejestrujemy spółki w kraju i za granicą,
  • doradzamy w obszarze HR, RODO i legalizacji pobytu i zatrudniania cudzoziemców,
  • pomagamy w optymalizacji Twojego biznesu, również w płaszczyźnie podatkowej i finansowej.

Opiekun obszaru:

dr Bartosz Dąbrowski

radca prawny / partner zarządzający / doradca restrukturyzacyjny / mediator sądowy

Kontakt:

Skontaktuj się ze mną

dr Bartosz Dąbrowski

radca prawny / partner zarządzający / doradca restrukturyzacyjny / mediator sądowy

Eksperci:

dr Zbigniew Olech

radca prawny / partner zarządzający

dr Zbigniew Olech

Klaudia Jakubowska

radca prawny

Klaudia Jakubowska

Agata Zimnicka

radca prawny

Agata Zimnicka

Michał Bednarczyk

radca prawny

Michał Bednarczyk

Wojciech Okrągły

radca prawny

Wojciech Okrągły

Patryk Zasuwik

adwokat

Patryk Zasuwik

Katarzyna Jankowska

radca prawny / inspektor ochrony danych

Katarzyna Jankowska

Joanna Szczygieł

radca prawny

Joanna Szczygieł

Artykuły

27 września 2022

Jednoosobowa Spółka Komandytowo-Akcyjna

Biznes

19 września 2022

Kiedy spółka jest niewypłacalna?

Biznes
Wszystkie

Case studies

10 lipca 2022

Due Diligence procedur gospodarczych i operacyjnych

Biznes
Wszystkie

Skontaktuj się z nami

SDO Legal
Dąbrowski Olech Tański Myślicki Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów

ul. Narutowicza 12 (I piętro)
70-240 Szczecin

ul. ppor. E. Łopuskiego 23 pok. 205
78-100 Kołobrzeg