Michał Myślicki

adwokat / partner

Partner SDO od 2016 pełniący jednocześnie funkcję prokurenta kancelarii. Szef Działu Cywilnego i Karnego, odpowiadający w kancelarii SDO za sprawy z zakresu HR.

Ukończył aplikację prokuratorską, a w 2009 uzyskał wpis na listę adwokatów. Przez cały okres zawodowy związany był z obsługą przedsiębiorców, prowadził wykłady na jednej z wyższych uczelni. Od 2011 r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej MTBS sp. z o.o. W SDO specjalizuje się w sprawach sądowych, prowadząc złożone procesy cywilne i karne dla klientów kancelarii. Jego bogata praktyka zawodowa skupia się na obszarze ”private lawyer” dla najbardziej wymagających klientów. Jako likwidator przeprowadza procesy likwidacji spółek prawa handlowego.

Ukończył kilkadziesiąt szkoleń, a także szereg specjalistycznych kursów anglojęzycznych, w tym m.in. European Business Law: Understanding the Fundamentals by Lund University on Coursera oraz Successful Negotiation: Essential Strategies and Skills by University of Michigan on Coursera, czy Fundamentals of Market Structure (online learning initiative of New York Institute of Finance), jak również kursy m.in. z zakresu rachunkowości, psychologii oraz metodyki pracy.

Zajmuje się reprezentowaniem klientów w sporach sądowych, w tym w sprawach o zapłatę, podział majątków, w sprawach spadkowych, rozwodowych. w sprawach karnych. Specjalizuje się między innymi w obsłudze prawnej syndyków mas upadłości oraz przedsiębiorstw z branży paliwowej i odpadowej.

Biegła znajomość języka angielskiego

Kariera

  • 2009Wpis na listę adwokatów.
  • 2016Dołączył do grona partnerów SDO i rozpoczęcie pełnienia funkcji prokurenta.
  • 2019Uzyskanie certyfikatu językowego TOLES HIGHER.

Case studies

25 lipca 2023

Nieważność umowy sprzedaży nieruchomości i oddalenie powództwa o zwrot ceny sprzedaży

Private Lawyer – Twój Prawnik

8 lipca 2022

Gdzie kończy się odpowiedzialność za błąd medyczny?

Szkody osobowe i majątkowe
Wszystkie

Moje artykuły

25 lipca 2023

Nieważność umowy sprzedaży nieruchomości i oddalenie powództwa o zwrot ceny sprzedaży

Aktualności

23 czerwca 2023

Fundacja Rodzinna

Aktualności
Wszystkie