Akceptuję

Niektóre obszary serwisu mogą wykorzystywać cookies, czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera internauty identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji.

dr Bartosz Dąbrowski

dr Bartosz Dąbrowski

Radca prawny od 2000 roku, partner zarządzający SDO i jeden z dwóch pierwszych jej założycieli. Absolwent studiów prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Doradca restrukturyzacyjny (licencjonowany syndyk, nadzorca sądowy i zarządca przymusowy) prowadzący liczne postępowania upadłościowe i układowe, z uwzględnieniem również tzw. upadłości konsumenckich.

W 1999 roku ukończył aplikację przy OIRP w Szczecinie. Zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych funkcjonujących w obrębie gospodarki nieruchomościami, transportu i branży morskiej. Pełnił lub pełni obecnie funkcje prokurenta lub członka zarządów spółek prawa handlowego.

Mediator sądowy oraz Przewodniczący Ośrodka Mediacji przy OIRP w Szczecinie.

Specjalizacja zawodowa Bartosza obejmuje szeroko rozumiane zagadnienia prawa gospodarczego, z uwzględnieniem obrotu międzynarodowego i umów handlowych, w czym wspomaga go biegła znajomość prawniczego języka angielskiego. W licznych publikacjach umiejętnie łączy wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzę, w szczególności z zakresu zagadnień restrukturyzacji przedsiębiorstw, prawa ochrony środowiska i prawa energetycznego (energia odnawialna). Od kilkunastu lat jest wykładowcą na szczecińskich uczelniach wyższych. W 2004 roku obronił pracę doktorską pt. "Ocena ekonomicznych skutków restrukturyzacji zadłużenia w wybranych przedsiębiorstwach objętych układem z wierzycielami" i w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania naukowe. Prowadzi liczne warsztaty, szkolenia i wykłady na seminariach i studiach podyplomowych dla studentów, przedsiębiorców i praktyków na terenie całego kraju oraz za granicą. Jest autorem wielu publikacji i komentarzy do ustaw. Brał udział w znaczących projektach dotyczących restrukturyzacji największych przedsiębiorstw w regionie i w kraju. Imponuje swoim profesjonalizmem, pracowitością oraz wiedzą. W Kancelarii SDO kieruje Działem Gospodarczym i zajmuje się obsługą kluczowych klientów biznesowych i korporacyjnych. Lider zespołów odpowiedzialnych za prowadzenie strategicznych projektów due diligence spółek oraz nieruchomości komercyjnych. Dużo podróżuje, nie tylko służbowo. Jest pasjonatem motoryzacji.

 

Specjalizacja:

  • restrukturyzacja, zbywanie, przekształcenia przedsiębiorstw, projekty due diligence, transakcje MBO, LBO
  • prawo upadłościowe, układowe i naprawcze
  • umowy handlowe, z uwzględnieniem prawa międzynarodowego
  • gospodarka nieruchomościami, inwestycje greenfield i brownfield
  • prawo energetyczne i ochrona środowiska z uwzględnieniem branży energii odnawialnej

 Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel.: 91 421 09 40

Menu

SDO i Partnerzy, Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów

Adres: Narutowicza 12 (I piętro)
70-240 Szczecin
tel.: +48 91 421 09 40
Fax +48 91 487 39 56
info@sdo.com.pl

Szef Działu

Partner zarządzający Kancelarii / radca prawny / licencjonowany syndyk

e-mail: bdabrowski@sdo.com.pl

nr tel.: 91 421 09 40

Specjaliści

Partner zarządzający Kancelarii / radca prawny

e-mail: zolech@sdo.com.pl

Radca prawny / licencjonowany syndyk

e-mail: bstawarski@sdo.com.pl
nr tel.: 666 221 112

Radca prawny / licencjonowany syndyk

e-mail: wokragly@sdo.com.pl
nr tel.: 600 462 050

Radca prawny

e-mail: kkurkierewicz@sdo.com.pl
nr tel.: 600 461 186

Radca prawny

e-mail: ptanski@sdo.com.pl
nr tel.: 698 494 917

Radca prawny / trener kompetencji menedżerskich / audytor wewnętrzny ISO

e-mail: azimnicka@sdo.com.pl
nr tel.: 698 480 103

Aplikant radcowski

e-mail: kjakubowska@sdo.com.pl
nr tel.: 698 492 770

birula

Radca prawny

e-mail: mbirula@sdo.com.pl
nr tel.: 600 457 826

Adwokat

e-mail: pzasuwik@sdo.com.pl
nr tel.: 600 457 401

katarzyna jankowska

Aplikant radcowski

e-mail: kjankowska@sdo.com.pl
nr tel.: 698 494 914